MEDIC SPECIALIST MEDICINA DE LABORATOR

SC SAGA SRL Centrul Medical Clinimed

Job expirat

RESPONSABILITATI

Angajam medic specialist medicina de laborator in cadrul laboratorului privat de analize medicale din Alba Iulia.

Responsabilitati

- Supravegheaza si supervizeaza activitatea laboratorului de analize medicale;
- Instruieste, controleaza si indruma personalul de laborator;
- Efectueaza analize medicale de microbiologie si alte lucrari specifice, valideaza buletinele de analize efectuate in laborator;
- Verifica si parafeaza rezultatele analizelor medicale;
- Raspunde de aplicarea programului de implementare a sistemului de management al calitatii al laboratorului si de imbunatatirea functionarii acestuia;
- Rezolva problemele care pot aparea precum si eventualele reclamatii;
- Efectueaza analize specifice conform procedurilor de lucru.

CERINTE

• Studii superioare finalizate (Facultatea de Medicina, specializarea-Medicina de laborator);
• Experienta intr-un laborator de analize medicale;
• Foarte bune abilitati de comunicare;
• Capacitate de lucru in echipa;
• Cunostinte medii de limba engleza si operare PC.

BENEFICII OFERITE

Oferta/Beneficii:

Pachet salarial atractiv;
Program flexibil;
Mediu de lucru placut.

Informatii la nr. de tel. 0751109944 si depunere CV-uri pe adresa: office@clinimed.ro

Centrul Medical Clinimed, este o institutie de tip policlinic, care presteaza servicii medicale si ofera servicii medicale cu abonamente. Este cunoscuta la nivel judetean ca fiind lider in servicii medicale private, avand trei centre (doua in Alba Iulia si unul in Aiud), cat si la nivel national si international, prin reteaua de parteneri C.M. Clinimed cu peste 20 centre medicale colaboratoare din Romania, Ungaria, si Germania.
Suntem compania care ofera pacientilor increderea ca serviciile medicale efectuate in centrele noastre sunt sigure, simple si eficiente, ca rezultat al efortului acumulat de catre personalul instruit, responsabil si pro-activ care beneficiaza de aparatura medicala performanta si aplica proceduri operationale optime, la preturi accesibile.