MANAGER RESURSE UMANE - SIBIU

Trident Trans Tex Sibiu

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza activitatea de recrutare si selectie din cadrul companiei
- Coordoneaza activitatea de evaluare a performatelor angajatilor din cadrul companiei, asigurand o gestiune corecta a intregului proces de evaluare (periodic si anual)
- Propune solutii pentru cresterea performantelor la nivelul organizatiei.
- Dezvolta strategii de fidelizare a angajatilor
- Ofera consultanta in vederea mentinerii corelatiei intre performanta si nivelul salarial al angajatilor. Propune pachete salariale corelate cu nivelul de performanta al angajatilor.
- Coordoneaza si dezvolta strategii de comunicare si PR intern in vederea cresterii motivatiei angajatilor.
- Elaboreaza planurile anuale de instruire corelate cu necesitatile de instruire identificate si cu bugetele de instruire alocate.
- Coordoneaza activitatea de gestiune a personalului
- Analizeaza indicatorii cheie operationali , specifici departamentului de resurse umane (rezultate, costuri)si elaboreaza recomandari pentru imbunatatirea acestora.
- Planifica si urmareste incadrarea in bugetul de venituri si cheltuieli pentru departamentul de Resurse Umane.
- Conduce si motiveaza echipa din subordine, asigurand reducerea fluctuatiei.
- Cunoaste, respecta si aplica valorile companiei, regulamentele si procedurile de lucru si legislatia care au legatura cu activitatea sa.

CERINTE

- Studii superioare in domeniile juridic, economic, manageriale, socio-umane;
- Experienta minimum 2 ani in coordonarea resurselor umane intr-o companie cu peste 500 angajati;
- Excelente cunostinte privind legislatia muncii;
- Capacitate de organizare si comunicare;
- Persoana sociabila, proactiva, ordonata, cu bune abilitati manageriale si de gestionare a timpului si de valorificare a resurselor;
- Abilitati operare PC.

BENEFICII OFERITE

- Salarizare atractiva (800 - 1300 euro) in functie de nivelul profesional;
- Tichete de masa;
- Relocare asigurata de companie (locuinta de serviciu pentru persoanele din alta localitate);
- Masina de serviciu;
- Telefon mobil;
- Laptop;
- Formare profesionala;
- Posibilitatea de dezvoltare a carierei intr-o companie aflata in dezvoltare.

Grupul de firme Trident cu capital exclusiv romanesc, va invita sa aplicati pentru urmatoarea pozitie: Manager resurse umane