Area sales supervisor: Alba+Sibiu, Arad+Bihor, Mures

GRANDDIS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizeaza obiectivele de vanzari (volum, de distributie etc) pentru zona alocata (jud Alba si Sibiu, respectiv jud Arad si Bihor);
- Viziteaza clientii potentiali pe baza unei frecvente de vizitare bine stabilite si mareste portofoliul de clienti activi prin adaugarea de clienti profitabili pentru companie;
- Extinde gama de produse distribuite si vinde produse noi la clientii existenti;
- Este responsabil pentru mercantizare (aranjarea si pozitionarea) produselor in rafturile clientilor si cauta permanent noi oportunitati de spatii suplimentare definite de standardele de mercantizare;
- Planifica, organizeaza si isi administreaza munca dupa standardele companiei referitoare la traseul zilnic, clasificarea vizitelor, raportul zilnic de vanzari, etc.
- Colaboreaza cu celelalte departamente pentru a asigura clientilor sai cele mai bune servicii pentru vanzari si mercantizare;
-Foloseste cu maxima eficacitate toate materialele promotionale, uneltele de vanzare si display-urile companiei.

CERINTE

- Cunostinte de operare calculator (Word, Excel, e-mail)
- Foarte bune abilitati de comunicare, negociere si relationare cu persoane la diferite niveluri;
- Planificat, organizat, orientat catre rezultate, flexibil, rezistenta la stres;
- Posturile presupun deplasari in judetele Alba si Sibiu (preferabil domiciul in Sibiu), respectiv judetele Arad si Bihor (preferabil domiciliul in Oradea);
- Carnet de conducere categoria B, vechime minim un an.

BENEFICII OFERITE

- Salariu competitiv;
- Bonusuri trimestriale, in functie de performante;
- Telefon si instrumente de lucru;
- Masina de serviciu;
- Pachet servicii medicale

GRANDDIS SRL este una dintre cele mai importante companii de distribuţie a băuturilor spirtoase. Deţinută de acţionari români, compania face parte din Grupul Prodal `94 şi distribuie la nivel naţional următoarele mărci de băuturi spirtoase: Stalinskaya, Wembley, Passion, Discovery Vodka, etc.

Compania Prodal 94 este unul dintre cei mai importanţi producători de băuturi alcoolice din România şi din regiune, având produse - lider de piață pe categoriile lor.