AGENT DE ASIGURARE

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

PERSOANE FIZICE
Asigurari de raspundere civila obligatorie pentru pagube provocate tertilor RCA
Prin polita RCA se acorda despagubiri pentru prejudiciile produse prin accidente de vehicule, de care asiguratii raspund delictual fata de terte persoane, atat pe teritoriul Romaniei, cat si in afara acestuia, conform conventiei Carte Verde.
Riscurile acoperite in conformitate cu legea in vigoare sunt:
vatamari corporale sau deces, inclusiv pentru prejudicii fara caracter patrimonial;pagube materiale; pagube consecinta a lipsei de folosinta a vehiculului avariat;cheltuieli de judecata efectuate de catre persoana prejudiciata
Asigurari CASCO
Riscurile acoperite
avariivandalismaspiratia apei de motoravarierea autovehiculului in cazul circulatiei in afara drumurilor publicefurtul sau pierderea cheilor furtul (total sau partial)
Asigurari de LOCUINTE SI BUNURI
CutremurRiscuri atmosfericeBoom sonic si coliziune cu autovehiculeGreva, revolta si tulburari civileVandalismApa de conducta si refulareAlunecare si prabusire de terenDistrugeri provocate de animalePrabusire de corpuriFurt bunuri continute Furtul elementelor de constructieAvarii accidentale (centrale termice)Asigurare dotari, amenajari si imbunatatiriInchiriere locuinta pe perioada reparatiilorPierderea chirieiObiecte din metale pretioaseObiecte / colectii de arta
Asigurari MEDICALE pentru vacante si calatorii in strainatate
Polita de asigurare acopera cheltuielile medicale de urgenta in strainatate survenite in caz de accident sau de imbolnavire
consultatii si diagnosticaretratament si medicatiespitalizare, interventii chirurgicaletransport cu ambulantatratament dentarrepatrierea medicala sau a corpului neinsufletit
Asigurari MEDICALE pentru rezidenti
Asigurari de RASPUNDERE CIVILA
Raspunderea chiriasului fata de proprietar
Raspunderea proprietarului fata de chirias
Raspunderea pentru persoane aflate ocazional in locuinta
Raspunderea pentru detinatorii de animale domestice
Extinderea raspunderii civile in afara locuintei asigurate
Asigurari de raspundere civila profesionala destinata diferitelor profesii:
medici(MALPRAXIS), experti contabili si contabili autorizati,evaluatori si experti tehnici, arhitecti si ingineri constructori,avocati, notari
Asigurari de ACCIDENTE
Asigurarea de accidente individuala a titularilor de credit
Asigurarea de accidente a salariatilor
Asigurarea de accidente a sportivilor
Asigurarea de accidente a turistilor
Asigurarea de accidente a vanatorilor sportivi
Asigurarea de accidente a persoanelor aflate in autovehicule si a bagajelor acestora
decesul invaliditatea permanenta totala sau partialapierderea temporara a capacitatii de munca ca urmare a spitalizarii / concediului medical (tratament ambulatoriu)interventii chirurgicale, fracturi, arsuri
ALTE TIPURI DE ASIGURARI

CERINTE

EXPERIENTA IN ASIGURARI SE CONSIDERA UN AVANTAJ