AGENTI DE VANZARI

EXPERTAGRO TRADING SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie importatoare de utilaje specializate destinate domenului horticol, sisteme de protectie a culturilor, utilaje specializate domeniului de cercetare - dezvoltare producere seminte, si culturilor in camp, curatenie si intretinerea domeniului public.

Descrierea postului / Responsabilitati
- Promoveaza produsele companiei şi realizeaza volumele de vânzări;
- Promoveaza imaginea companiei.
- Dezvolta si imbunatateste relatia cu clientii existenti
- Mareste portofoliu de client
- Realizeaza oferte personalizate pentru clientii potentiali si cei existenti.(urmarire/primire oferte)
- Obtine si centralizeaza informatii din si despre piata specifica;
- Obtine si centralizeaza informatii despre firmele concurente din piata specifica
- Coordoneaza si dezvolta portofoliul de clienti existent in zona desemnata;
- Negocieaza contractele cu clientii si urmareste derularea lor pana la recuperarea creantelor, in mandatul de negociere stabilit prin procedurile societatii;
- Vanzarea de utilaje agricole, echipamente specializate pentru domeniul horticol, instalatii de procesare legume-fructe, sisteme de protectie culturi (vie-pomi), utilaje pentru cercetare sau pentru intretinerea domeniului public
- Furnizeaza periodic rapoarte de vanzari si analize locale de piata;
- Participari la targuri si expozitii de profil;

CERINTE

Abilitati necesare:
- Capacitate de a lucra in echipa;
- Capacitate de a lucre in conditii de stres
- Disponibilitate program prelungit
- Disponibilitate deplasari in tara si strainatate
- Abilitati excelente de comunicare si negociere;
- Orientare catre client;
- Orientare catre rezultate si performanta
- Capacitate foarte buna de comunicare si relationare cu clientii,
- Atentie distributiva, simt pentru detalii, capacitate rapida de decizie;
- Personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta;
- Autodidact
- Cunoasterea pachetului MS Office (Word, Excel, Power Point)
- Cunoasterea limbii engleze; limba italiana constituie un avantaj
- Disponibilitate pentru deplasari in regiunile deservite, pe o raza de cca 100 km ;
- Permis de conducere categoria B.

Studii si experienta:
- Studii medii sau superioare in domeniul
- Experienta relevanta in vanzari; (minim 2 ani)
- Cunostinte in domeniul vanzarilor de utilaje agricole, pieselor de schimb si consumabilelor aferente (reprezinta un avantaj)
- Portofoliu clienti ( avantaj)

BENEFICII OFERITE

Oferta (bonusuri, beneficii)
- Pachet salarial motivant, bonusuri salariale in functie de realizari;
- Laptop
- Telefon de serviciu;
- Traing-uri de specialitate
- Posibilitatea dezvoltarii personale si profesionale in cadrul unei companii in plina dezvoltare.

Companie importatoare de utilaje specializate destinate domenului horticol, sisteme de protectie a culturilor, utilaje specializate domeniului de cercetare - dezvoltare producere seminte, si culturilor in camp, curatenie si intretinerea domeniului public. .