PHP Developer - Zalau

Fake Pixel SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvolta aplicatii web folosind tehnologiile cerute (PHP, MySQL, AJAX, HTML, XML, JAVASCRIPT, CSS, SOAP) in functie de specificatiile existente;
Asigura dezvoltarea si mentenanta aplicatiilor existente, utilizand cele mai eficiente tehnologii;
Dezvolta noi tehnologii, standarde si tendinte in programarea web;
Optimizeaza si intretine codul existent in companie.

CERINTE

Experienta in proiectarea, implementarea si utilizarea bazelor de date utilizand MySQL;
Cunoasterea limbajului de programarePHP;
Cunostinte avansate HTML, XML, CSS, JAVA SCRIPT, AJAX, SOAP;
Cunoasterea principiilor OOP;
Cunoasterea unui sistem de lucru in echipa (SVN, CVS);
Cunostinte de limba engleza;
Implicare activa in dezvoltarea proiectelor;
Responsabilitate, spirit de initiativa;
Dorinta de perfectionare si de realizare a unei cariere in domeniu.

BENEFICII OFERITE

13 salarii;
bonus performanta ( smartphone or other gadget of choice );
decont activitati sportive/recreative;

Fake Pixel este o companie infiintata la inceputul anului 2005, cu radacini mult mai vechi, specializata in dezvoltarea aplicatiilor web.
In timpul scurs de la infiintare am pus bazele unei echipe de specialisti care poate face fata oricarei provocari.