SEF DEPARTAMENT PRODUCTIE

AUTOMATICA SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Planifica activitatea de productie in sectiile electrica si mecanica in functie de planul de productie stabilit.
2. Organizeaza si coordoneaza activitatile de mentinere si dezvoltare a capacitatilor de productie si coordoneaza folosirea corecta si eficienta a fondurilor de investitii.
3. Elaboreaza proiectul planului de investitii, in conformitate cu prevederile bugetului, in scopul imbunatatirii gradului de ocupare a capacitatilor de productie existente si crearii de noi capacitati.
4. Coordoneaza identificarea, introducerea si mentinerea sub control a proceselor de productie.
5. Conduce procesul de asigurarea calitatii in activitatea de productie, conform procedurilor si standardelor existente.
6. Organizeaza si conduce sedintele pentru armonizarea obiectivelor pe termen scurt si sincronizarea activitatilor in vederea realizarii obiectivelor de productie.
7. Organizeaza acordarea concediului de odihna si a zilelor libere pentru personalul din subordine, verifica pontajul.
8. Coordoneaza si participa la solutionarea conflictelor de munca si a plangerilor angajatilor si mentine o legatura stransa cu reprezentantii sindicatului.
9. Stabileste conform organigramei sarcinile si responsabilitatile personalului din subordine in baza fiselor de post.

CERINTE

- cunostinte la nivel profesionist privind tendintele in domeniul de productie la nivel national si international
- abilitati de negociere
- putere de decizie si asumarea responsabilitatii
- spirit de ordine si disciplina
- usurinta in comunicare
- abilitati de lucru in echipa
- corectitudine,flexibilitate
- rezistenta la efort si stres
- preocuparea pentru ridicarea nivelului professional
- dorinta de dezvoltare a subordonatilor si capacitate de delegare

BENEFICII OFERITE

salariu atractiv si oportunitatea de a lucra intr-un mediu dinamic

DESCRIEREA FIRMEI

PRODUCEM ECHIPAMENTE DE MEDIE SI JOASA TENSIUNE