Inginer devize

S.C. ACMVOL DESIGN S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului:
- Intocmeste ofertele tehnico- economice, conform specificatiilor, pentru executia lucrarilor de constructii - rezistenta, arhitectura, instalatii.
- Analizeaza documentele si datele de intrare (cererea de oferta, proiectul, caietele de sarcini, etc)
- Extrage listele de cantitati din planuri in vederea intocmirii ofertelor (realizeaza antemasuratori);
- Identifica materialele si echipamentele care intra in componenta ofertei, caracteristicile tehnice, cantitati, etc;
- Realizeaza devizul oferta prin incadrarea pe articole de deviz in programe specializate (de preferat WinDev), realizeaza dosarul de ofertare
- Realizeaza si verifica cantitatile executate in site in vederea realizarii si intocmirii productiilor;
- Intocmeste baze de preturi, liste de cantitati, incadreaza cantitatile de lucrari in articole de deviz, intocmeste devize si situatii de plata, calculeaza costul final al investitiei, consumurile specifice acesteia, stabilind in timp real incadrarea in graficele de lucrari a investitiei;
- Raspunde pentru corectitudinea devizelor intocmite;
- Participa la detalierea anexelor tehnice ale contractelor semnate si asigura suport ethnic la desemnarea subcontractantilor de specialitate;
- Intocmeste bugetele de executie;
- Colaboreaza cu toate departamentele companiei pentru realizarea activitatii;
- Viziteaza santierele si ofera suport tehnic pe perioada desfasurarii lucrarilor de constructii;

CERINTE

- Absolvent Facultatea de Constructii - constructii civile;
- Experienta in domeniu minimum 5 ani;
- Cunostinte legislative in domeniu;
- Cunostinte specifice privind procesul de executie a lucrarilor de constructii si instalatii;
- Experienta in utilizarea programelor IntelSoft Deviz, Consalt si Doclib;
- Cunostinte MS Project constituie avantaj
- Capacitate de a urmari si controla eficient mai multe probleme simultan;
- Capacitate de a lucra concomitent la mai multe proiecte;
- Foarte buna capacitate de planificare, organizare si sinteza;
- Foarte bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;
- Rigurozitate si atentie pentru detalii;
- Rezistenta la stres;
- Initiativa in actiuni;
- Orientare catre rezultate;
- Simtul datoriei si al responsabilitatii;
- Perseverenta, flexibilitate, consecventa;

ACMVOL DESIGN SA este o companie avand ca obiect de activitate proiectarea si executia constructiilor civile si industriale. Echipa societatii este formata din personal calificat, cu spirit de initiativa si cu un grad sporit de responsabilitate care au reusit sa propulseze compania spre finalizarea unor lucrari de amploare la standarde inalte.