CONTABIL (PRIMAR)

PEROS ROM DISTRIBUTION SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Verifica intocmirea documentelor primare conform legislatiei in vigoare;
- inregistrarea documentelor in programul de contabilitate;
- introducerea in contabilitate a facturilor de la furnizorii externi;
- Intocmeste bazele de date si situatiile analitice;
- Efectueaza si/sau verifica lucrarile de contabilitate primara;
- Asigura arhivarea documentelor primare;
- Efectueaza contabilitatea financiara pe baza contabilitatii primare;
- Intocmeste registrele contabile obligatorii;
- Verifica si contabilizeaza operatiunile de incasari si plati cu numerar;
- Verificarea si contabilizeaza operatiunilor bancare;
- Administrarea evidentei platilor conform termenelor contractuale;
- Asigura suport administrativ si operational sefului contabil in pregatirea raportarilor;
- urmarirea scadentelor la plata pt. furnizori, prestatori de servicii etc.;
participa la intocmirea lucrarilor de inchidere a exercitiului financiar-contabil;
- efectueaza operatiuni bancare si intocmeste setul de documente pentru operatiuni bancare (sistem online banking);
- verificarea extraselor din banca cu instrumente de plati si incasari aferente fiecarei operatiuni;
- mentinerea relatiei cu ITM si Administratiile Financiare

CERINTE

- Studii superioare economice;
- Experienta in domeniul contabil de minim 3 ani;
- Cunostinte foarte bune operare PC (Office) şi a unui program contabil;
- Cunostinte solide ale legislatiei si procedurilor contabile romane;
- Abilitati de comunicare si relationare;
- Persoana responsabila,organizata, cu capacitate de analiza si sinteza

BENEFICII OFERITE

office@peros.ro
0742.222.120

PEROS ROM DISTRIBUTION SRL unic importator si distribuitor al produselor marca "PEROS" in Romania. Sediu social se afla in orasul Voluntari in apropiere de METRO.