Buyer produse romanesti

Alfredo Fresh SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Evalueaza piata actuala sau potentiala si in functie de aceasta stabileste sursele de aprovizionare care sa asigure calitatea produselor in cantitatile necesare;
Identifica producatori si dezvolta relatiile cu acestia;
Intocmeşte baza de date cu furnizorii existenti a celor potenţiali cu date de identificare complete;
Raspunde de contractarea produselor;
Urmareste daca se deruleaza corect contractele privind aprovizionarea;
Verifică solvabilitatea furnizorilor şi informează despre aceasta autoritatea ierarhic superioară;
Se informează permanent asupra promoţiilor acordate de furnizorii/producătorii produselor stabilite pentru achiziţie, pe categorii de produse (discounturi, bonusuri, etc);
Efectueaza vizite la furnizori si potentiali furnizori in vederea incheierii de contracte si consolidarii relatiei cu acestia;
Verifica livrarea produselor si concordanta dintre comanda / contract si documentele de livrare (factura, pret, cantitate, calitate etc.);
Solicita Departamentului Financiar efectuarea platilor pentru produsele achizitionate
Urmareste efectuarea platilor;

CERINTE

Experienta in domeniul comertului cu legume fructe minim 2 ani;
Capacitate de comunicare interactivă deosebită;
Excelente abilitati de negociere;
Flexibilitate;
Experienta in lucrul cu documentele specifice (facturi, contracte, chitanţe, op, cec, etc;)
Exprimare concisă şi clară prin utilizarea corectă a terminologiei de specialitate;
Capacitatea de organizare eficientă a activităţii;
Responsabilitate, insistenţă, perseverenţă;
Disponibilitate deplasari in interesul serviciului;
Limba engleza reprezinta un avantaj;
Carnet de conducere categoria B;
Abilitati pachet Office.

Unul dintre cei mai importanti jucatori pe piata romaneasca de import si distributie pentru alimente proaspete si congelate