AGENT VANZARI

PEROS ROM DISTRIBUTION SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Misiune: Sa vanda produsele societatii catre clientii alocati (din teritoriul desemnat) cu respectarea criteriilor de performanta: vanzarea catre toti clientii, vanzarea intregii game de produse a societatii, incasarea in timpul stabilit a tuturor facturilor de vanzare catre clienti, respectarea politicilor comerciale ale societatii, respectiv a conditiilor comerciale de lucru cu fiecare client in parte.
Sa asigure conditii optime de vanzare (pozitionare, vizibilitate, accesibilitate, pret de vanzare la raft, etc) pentru produsele societatii.
-se preocupa de cresterea permanenta a numarului de clienti si de aplicarea in teritoriu a politicii generale a firmei;
- gestionarea clientilor alocati
- dezvoltarea portofoliului de clienti
- atingerea target-ului de vanzari
- cercetarea pietei si identificarea potentialilor clienti
- analiza si raportare
- participare la intalniri si negocieri cu clientii

CERINTE

- experienta min 3 ani in vanzari detergenti, produse de curatenie si cosmetice.
- Capacitatea de analiza si sinteza
- Gandire critica
- Capacitatea de anticipare si orientarea spre viitor
- siguranta de sine;
- capacitate de convingere, de persuasiune;
- insistenta, capacitatea de a trece usor peste refuzuri;
- Comunicare foarte buna
- Dinamism si initiativa in actiuni
- Motivare
- Lucru in echipa
- Abilitati de negociere
- Planificare si organizare
- cunostinte solide in vanzari, distributie produse cosmetice;detergenti
- permis conducere cat B

BENEFICII OFERITE

Descrierea job-ului:
Societatea este situata in oras Voluntari, principala zona alocata agentului sunt en-gross-urile din zona Colentina-Voluntari-Afumati. De preferat persoana cu domiciliul in zona alocata deplasarilor de servici.

Oferta (bonusuri, beneficii)
se discuta la interviu

PEROS ROM DISTRIBUTION SRL unic importator si distribuitor al produselor marca "PEROS" in Romania. Sediu social se afla in orasul Voluntari in apropiere de METRO.