SPECIALISTI IN PRODUCTIA DE FIRE SI FIBRE SINTETICE

PETROCONSULT S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recrutam urmatoarele categorii de specialisti cu experienta in instalatiile de Poliester si Fibre Sintetice:
• Board Operators for (CP) Poly-condensation Unit
• Board Operators for PSF ( Polyester Staple Fiber) Unit
• Board Operators for Filament Unit
• Board Operators for Offisite Unit
• Inspection Specialist
- HSE Specialist
• Laboratory Specialist
- Mechanical Specialist for Static Equipment
- Marketing Specialist

CERINTE

Limba engleza - nivel avansat
Experienta de lucru in combinate de producere a firelor si fibrelor sintetice

BENEFICII OFERITE

Vor fi discutate la interviul final

PETROCONSULT SRL este o companie privata, cu sediul in Ploiesti, si desfasoara activitati de inginerie, proiectare, consultanta tehnica, asistenta tehnica si servicii, marketing si comert, training, inspectii de calitate, furnizare de personal calificat pentru proiecte in strainatate. Aceste activitati se adreseaza sectorului industrial de petrol si gaze.
Compania are birouri de reprezentantare in strainatate, in Libia si Vietnam.
PETROCONSULT furnizeaza, intermediaza si executa in Vietnam, activitati de consultanta tehnica, asistenta tehnica, conducere de proiecte, livrare de utilaje si piese de schimb, constructii si montaj, operare si intretinere tehnologica, recrutare si furnizare de personal calificat pentru instalatii de petrol si gaze, chimice, si petrochimice.
In septembrie 2006, PETROCONSULT a primit contractul de a construi, impreuna cu TECHNIP-Franta (Contractorul General EPC), prima rafinarie de petrol din Vietnam (6.5 MTA), la Dung Quat, Vietnamul Central.
PETROCONSULT furnizeaza si Servicii de Training pentru operare si mentenanta pentru aceasta rafinarie, lucrarile fiind in curs.
Compania a participat si participa la proiecte in domeniul industriei de petrol si gaze, in strainatate, in peste 25 de tari.