Sef punct de lucru - S.C. Rio Bucovina S.R.L - Fabrica Vatra Dornei

S.C. Rio Bucovina S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

Responsabilitati
•Stabileste permanent o structura optima a punctului de lucru Vatra Dornei astfel incat productivitatea muncii sa fie relevanta .
•Stabileste un set de politici si proceduri care sa conduca la parghii de monitorizare si control a intregii activitatii
•Identifica un set de indicatori corecti pentru masurarea performantei fiecarui departament si pentru verificarea permanenta a evolutiei acestora vs obietivele propuse
•Compara permanent performanta angajatilor in raport cu alte companii din industrie .
•Identifica oportunitati la nivel de piata si implementeaza proiecte ce vizeaza dezvoltarea afacerii pe termen mediu si lung .
•Dezvolta strategii si planuri in vederea cresterii competitivitatii .
•Asigura corelarea strategiilor departamentale , proiecte critice la nivel de business.
•Urmareste climatul organizational si motivarea personalului din subordine
•Raspunde pentru comunicarea valorilor, misiunii si viziunii catre toti cei aflati in subordine .
•Coordoneaza realizarea si punerea in functiune a noilor capacitati de productie
•Conduce procesul de asigurare a calitatii in activitatea de productie, conform procedurilor si standardelor existente
•Elaboreaza proiectul planului de investitii, conform prevederilor bugetului
•Urmareste incheierea contractelor pentru noile investitii si asigura la termen documentatiile tehnice, conform graficelor de esalonare a investitiilor
•Gestionarea / utilizarea resurselor puse la dispoziţie de către organizaţie
•Organizează şi desfăşoară în zonele de responsabilitate procesele si procedurile de lucru specifice
•Identifică solutii in concordanta cu potenţialul de comercializare
•Negociază contracte specifice activitatilor administrative si de productie din fabrica

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:

Acceptam candidati locati in zonele apropiate localitatii Vatra Dornei ( ex : Suceava, Piatra Neamt, Botosani, Iasi, Miercurea Ciuc, Cluj, Bacau, Baia Mare, Bistrita )

Competente
•Studii superioare profil tehnic( inginer instalatii);
•Experienta minim 5 ani intr-o pozitie similara;
•Competente managementul performantelor echipei;
•Competente pentru organizarea activitatii administrative, de productie si de vanzari;
•Cunostinte CRM sau ERP Integrat(dezvoltare sisteme integrate de control activitate de productie) - reprezinta un plus;
•Spirit antreprenorial;
•Experienta in mananagement strategic;
•Cunostinte sisteme de evaluare a performantelor;
•Cunostinte priviind procesele de organizare;
•Abilitati de leadership si coaching
•Capacitate de comunicare;
•Spirit de observaţie dezvoltat;
•Capacitate de negociere;
•Disponibilitate pentru deplasări în teritoriu;
•Confidenţialitate
•permis auto categoria B

În 2006 a luat fiinţă compania Rio Bucovina, cu capital 100% privat, având ca obiect principal de activitate îmbutelierea apei minerale naturale Bucovina, precum și productia băuturilor răcoritoare. Pe lângă acestea, ulterior, societatea își divesifică gama de produse în zona distribuţiei, incluzând la momentul actual o serie largă de bunuri alimentare și nonalimentare. Mărcile proprii comercializate de Rio-Bucovina sunt: Bucovina – apă minerală naturală plată și carbogazificată; La Vitta – apă de masă; Rio, La Vitta, Malibu, Bon Ton – băuturi răcoritoare carbogazoase; Golden Horse – băutură energizantă, La Vitta – produse alimentare. Rio Bucovina este unicul distribuitor în România pentru mărcile Zara (paste făinoase) și Becker’s Bester (suc natural de fructe). Rio Bucovina a implementat și certificat un sistem de management integrat: calitate – mediu – siguranţa alimentului, conform ISO 9001: 2008, ISO 14001: 2009 si ISO 22000: 2005, în parteneriat cu organismul german de certificare TUV CERT, prin TUV HESSEN....