Marker

ALISON HAYES ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizeaza operatiile de incadrare ce determina consumul specific mediu de material pentru fiecare model realizat.
- Verifica si stabileste de comun accord cu taietorul (cutter) modul in care a fost taiata mostra, tipul si caracteristicile materialului folosit ale acestuia.
- Verifica si stabileste de comun acord cu constructorul de tipare, numarul de piese din care este alcatuit modelul, tipul de material atribuit in sistem, directia firului drept, pozitia firului drept, pozitia dungilor (print) etc.
- Raspunde de modul de incadrare (consumul specific mediu) cat si indicele de utilizare a materialului de croit,
- Raspunde de intocmirea fiselor de consum, ordonarea si salvarea in baza de date a operatiei de incadrare.
- Intocmeste raportul de activitate zilnica si da informatii asupra situatiei operatiilor de incadrare.

CERINTE

Cunostinte:
- Studii: medii sau superioare;
- Vechime :minim 3 ani in post similar ;
- Alte cerinte specifice si obligatorii
-Specializare incadrare / norme de consum in sisteme CAD ( ASSYST , LECTRA , GERBER).
- Minim 5 ani experienta in cadrul sectiilor de croit.
- Cunostinte de Limba Engleza (tehnic )

Abilitati, deprinderi:
- Viteza in operare pe calculator.
- Adaptabilitate (in conditii de stress).
- Simt dezvoltat in apreciere spatiului 2D.

Atitudini, comportament:
- Atentie la detalii
- Responsabilitate.

BENEFICII OFERITE

pachet foarte competitiv

DESCRIEREA FIRMEI

www.alisonhayes.co.uk