Asistent Resurse Umane

ALISON HAYES ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recrutare
¿ Recrutare de personal pentru diverse posturi din cadrul companiei;
¿ Pastreaza si actualizeaza baza de date de potentiali candidati
¿ Recrutare persoane pentru cursurile de calificare

Administratie de personal
¿ Eliberare de adeverinte (sanatate, de salariu, pentru diverse imprumuturi la banci);
¿ Intocmire documentatie pentru desfasurarea cursurilor de calificare a personalului propriu si pentru someri sau persoane in cautarea unui loc de munca cu un formator acreditat de AJOFM(cursuri de calificare pentru confectioner asamblor articole din textile);
¿ Intocmire situatii pentru transportul persoanelor(situatia lunara a abonamentelor pe sectiuni, departamente, listele cu abonamente pentru diversi furnizori de servicii de transport, repartizarea abonamentelor pe sectiuni, intocmirea zilnica a situatiei persoanelor care efectueaza ore suplimentare, asigurarea transportului tuturor la domiciliu);
¿ Completare formulare pentru cardul de salariu, pentru fisele fiscale;
¿ Repartizarea extraselor de cont primite de la banca pe sectiuni si salariati;
¿ Completare si actualizare permanenta a bazelor de date ale salariatilor:
¿ Intocmire documentatie pentru permisele de munca si permisele de sedere in tara pentru expatriati( eliberare si prelungire in termenele prevazute de lege).

CERINTE

Cunostinte
¿ Cunostinte de baza de legislatia muncii
Cunostinte bune de limba engleza
¿ Cunoasterea documentelor de functionare a societatii (Regulament de Ordine Interioara, proceduri de lucru, contract colectiv de munca, contracte individuale)

Abilitati, deprinderi
¿ Organizare si planificare; incadrare in termene limita
¿ Abilitati de comunicare
¿ Atentie asupra detaliilor
¿ Capacitate de analiza
¿ Inteligenta emotionala

Atitudini, comportament
¿ Abilitatea de a pastra confidentialitatea asupra tuturor documentelor
¿ Rezolvarea problemelor

GRUP BRITANIC DE COMPANII ACTIV IN INDUSTRIA TEXTILA (PRODUCTIE, DISTRIBUTIE, DESIGN); 2000 DE ANGAJATI