RESPONSABIL TEHNIC

EDY Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilul Tehnic are rolul de a oferi consultanta si consiliere tehnica cu privire la situatile aparute in activitatea flotei de autocamioane a edy Group.

Principalele responsabilitati:
- Organizarea activitatii de verificare, intretinere sau reparare a camioanelor repartizate
- Verificarea interventilor efectuate asupra camioanelor in cadrul service-ului autorizat
- intocmirea rapoartelor zilnice cu privire la starea tehnica si functionala a camioanelor
- Planificarea si urmarirea reviziei periodice, ITP, verificare tahograf, limitator viteza, RCA, CASCO;

CERINTE

- Studii si experienta
- Studii superioare tehnice [Facultatea de Mecanica, TCM]
- +1 ani experienta in domeniul tehnic
- Experienta anterioara in domeniul transporturi/logistica
- Atestat transport marfa [constituie un avantaj]
Abilitati personale
- Capacitate de organizare, planificare si coordonare
- Capacitate de decizie rapida si orientare spre rezolvarea situatilor problematice
- Foarte bune abilitati de comunicare interpersonala
- Abilitati foarte bune de utilizare PC (MsOffice, alte softuri de gestiune)
- Limba engleza [constituie un avantaj]
- Disponibilitatea la deplasari
- Permis de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant, telefon mobil
- sanse reale de dezvoltare profesionala in cadrul unei companii de succes din domeniul Transporturilor

Edy Group reprezinta unul dintre cei mai importanti furnizori de servicii integrate in domeniul Logisticii din Europa: Transport, Depozitare, Distributie, Service, Alimentare, Dispecerat si servicii de suport oferite clientlor EDY.

Suntem o afacere 100% romanesca si ne mandrim cu faptul ca ducem Romania mai departe in Europa, sub sigla calitatii serviciilor, a dedicarii pentru clientii nostri si a punctualitatii care ne caracterizeaza.

Succesul EDY Group se datoreaza muncii dedicate a angajatilor EDY: pasionati, responsabili, dedicati Romaniei si familiei EDY.

Companiile EDY Group:
- Edy International Spedition
- Edy Logistics
- Edy Distribution
- Edy Invest
- Autocamion Service
- Diesel One

Pentru a ne cunoaste mai bine, te invitam sa vizitezi site-ul nostru www.edyspedition.ro

EDY Group
cariere in miscare