RESPONSABIL IT

MMM AUTOPARTS TURDA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza toate activitatile de instalare, intretinere si depanare care concura la buna functionare a tuturor echipamentelor IT, a retelelor de comunicatii si de transmire date
- Este responsabil cu dezvoltarea, testarea, mentenanta, si acordarea de suport pentru reteaua informatica interna si reteaua de telecomunicatii din sediul companiei si va participa la activitati de proiectare, implementare, configurare si testare de echipamente de telecomunicatii diverse
- Intretine sistemul de videosupraveghere a companiei,
- Intretine sistemul de pontaj electronic,
- Asigura instruirea utilizatorilor de computere si echipamente informatice si de telecomunicatii,
- Asigura Help-Desk pentru utilizatori,
- Intretine legatura cu diversi furnizori de servicii IT

CERINTE

Cerinte
Cunostinte de specialitate:
Hardware:
- PC/laptop;
- servere (HP/NetApp);
- imprimante (HP/Intermec);
- retele (cablare,routere,switch-uri etc);
Software:
- sisteme de operare Windows;
- securitate date (firewall, antivirus, backup);
- servere Windows 2003/2008 (Active Directory, DNS, DHCP. TS) + politici de domeniu 2003/2008;
- instalare si depanare soft utilizator;
- helpdesk (suport software pentru utilizatori);
Reprezinta avantaj cunostinte de:
- AS/400, WinMentor, Saga C, SQL, Linux (Ubuntu), Cisco, File Server (NetApp)

- Studii liceale sau universitare
- Experienta anterioara intr-un post similar sau intr-un mediu profesional asemanator
- Cunostinte avansate de limba engleza (obligatoriu)
- Cunoasterea limbii spaniole (avantaj)
- Buna capacitate de organizare si coordonare
- Buna capacitate de invatare si promptitudine in rezolvarea de probleme

- domiciliul obligatoriu in zona Turda/ Campia Turzii

BENEFICII OFERITE

Se discuta in interviul final

Companie multinationala specializata in prelucrarea de tuburi metalice pentru industria automotiv