INSPECTOR SSM, PSI, MEDIU- MMM TURDA (determinat, inlocuire titular concediu crestere copil)

MMM AUTOPARTS TURDA

Job expirat

RESPONSABILITATI

SSM:
- identificarea si evaluarea riscurilor pentru posturile de lucru
- planificarea si organizarea instruirilor periodice periodice si la angajare
- efectuarea controalelor interne si propunerea masurilor pentru problemele identificate
- coordonarea comitetului de sanatate si securitate in munca

PSI:
- efectuarea exercitiilor de interventie, evacuare si stingere a incendiilor

MEDIU:
- tine evidenta gestiunii deseurilor
- intocmeste comanda catre societatile contractante pentru ridicarea deseurilor
- efectueaza instruirile necesare cu personalul angajat

CERINTE

Profil candidat
- detinator al unui certificat de absolvire al unui program de perfectionare profesionala pentru ocupatia de inspector SSM cu durata de 80 ore
- detinator al unui certificat de absolvire al unui program de perfectionare profesionala pentru ocupatia de cadru tehnic PSI cu durata de 80 ore
- detinator al unui certificat de absolvire a unui curs de management al deseurilor (avantaj)
- detinator al unui certificat de absolvire a unui curs de evaluator riscuri (avantaj)
- experienta intr-un post similar de minim 1 an, preferabil intr-un mediu industrial
- cunostinte bune de limba engleza si/sau limba spaniola
- cunostintele si experienta de lucru cu sistemul de management al calitatii ISO constituie un avantaj
- domiciliul stabil in zona Turda/ Campia Turzii

BENEFICII OFERITE

Se discuta in interviul final

Companie multinationala specializata in prelucrarea de tuburi metalice pentru industria automotiv