INGINER INDUSTRIALIZARE (COMPOZITE-AERO)

SC EXCENT DEFI ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Participarea la elaborarea planului de industrializare
• Urmarirea fabricarii produselor prototip, intocmirea fisei de fezabilitate si participarea la validarea proceselor de fabricatie pe linia experimentala;
• Definirea primelor produse fabricate respectand obiectivele de calitate si productivitate
• Implementarea de noi solutii destinate ameliorarii procesului de fabricatie
• Elaborarea documentatiei tehnice pentru noile proiecte (instructiuni de lucru, fise de parametri, layout etc )
• Raportarea cu privire la avansarea lucrarilor : ce ramane de facut in raport cu obiectivele
• Se afla in contact permanent cu societatea mama si alte departamente din cadrul firmei precum : Calitate, Productie

CERINTE

• Studii superioare de Inginerie si o experienta cuprinsa intre 2 si 5 ani in productie de materiale compozite (carbon si sticla),ideal in Industria aeronautica
• Experienta in punerea în aplicare de noi procese și echipamente tehnice ,
• Bune aptitudini de analiza si propunere,
• Excelente abilitati de planificare a activitatii, persoana proactiva, organizata si orientata spre rezultat.,
• Folosirea curenta a limbii engleze ; cunoasterea limbii franceze constituie avantaj
• Mobilitate pe teritoriul Romaniei

BENEFICII OFERITE

• Mediu de lucru performant, formare si dezvoltare continua a competentelor;
• Angajatii nostri sunt parteneri ai managementului si suntem in cautarea de parteneri talentati pe perioada nedeterminata;
• Formare profesionala;
• Remuneratie in concordanta cu responsabilitatile postului si competentele detinute;
• Tichete de masa;
• Asigurare medicala tip Bussiness;
• si cel mai important: o echipa frumoasa!

DESCRIEREA FIRMEI

eXcent in lume:
Franta         Romania      USA    Mexic         Maroc

eXcent Romania, filiala locala a Grupului eXcent - grup de origine franceza, cu o prezenta internationala in continua expansiune (Franta, Marea Britanie, Germania, Mexic, USA) - este specializata in servicii de inginerie, proiectare, consultanta tehnica si managementul afacerilor in procesul industrial.

Conceptor si integrator de solutii industriale, grupul eXcent realizeaza proiecte pentru cei mai mari actori din sectorul indutrial Aeronautic, Automotive, Feroviar, Energetic, Aparare, Spatial si Naval.
Cei 600 de angajati, eXcent creaza impreuna, societatea eXcent de maine, gratie expertizei lor din sectorul ingineriei industriale, care acopera intregul proces de productie: de la Conceptie, Integrare si mentenanta industriala la Echipamente de dezvoltare si cercetare, Lean Manufacturing si Robotica, precum si serviciile transverse: Calitate, Supply chain si Cumparari.

Sunteti un inginer talentat?

Sunteti creativ, pasionat de inginerie si apreciati lucrul in echipa?

Atunci, echipa eXcent va asteapta!

eXcent este in cautarea de ingineri talenti si pasionati in toata Romania, pentru birourile noastre din Bucuresti, oferind contracte pe perioada nedeterminata sau stagii. Talentele cautate sunt profile tehnice de formatie in special mecanica, dar si Talente cu dubla competenta in management de proiect si dezvoltare comerciala.

600 de TALENTE repartizate in 11 locatii in Franta si 6 locatii internationale
La Rochelle Bordeaux Toulouse Figeac Bourges Nantes Saint-Nazaire Rennes Paris Belfort Marignane Youngstown Casablanca Bucarest Hambourg

Gratie politicii de recrutare si selectie exigente precum si a unei politici solide de formare continua si integrare pe post, ne asiguram de faptul ca  faptul ca, angajatii eXcent sunt experti polivalenti capabili de a aduce proiectelor noastre, un plus de valoare!