Director General Salina Turda

Consiliul Local Turda

Job expirat

RESPONSABILITATI

Municipiul Turda, cu sediul in Turda, P-ta 1 Decembrie 1918, nr. 28, actionar unic al SC Turda Salina Durgau SA, anunta selectia in vederea ocuparii posturilor de membri in consiliul de administratie.
Unul din membrii Consiliului de Administraţie va fi mandatat ca director general al Salinei Turda.
Pentru detalii suplimentare este imperios necesar sa contatactati Primaria Turda

CERINTE

absolvent de studii postuniversitare de licenţă absolvite cu diplomă, sau studii superioare de lungă durată absolvite cu diplomă de licenţă sau echivalentă în domeniul economic
experienţă în domeniul economic, contabilitate, de audit sau financiar de cel puţin 5 ani;
cunoaşterea legislaţiei privind societăţile comerciale si a întreprinderilor publice (Legea nr. 31/1990 privind societatile comerciale, OUG nr. 109/2011 privind guvernanta corporativa a intreprinderilor publice)

BENEFICII OFERITE

Bonusuri salariale 6 x salariul mediu pe ramura, pachet salarial atractiv ce include inclusiv procent din profitul societatii.

DESCRIEREA FIRMEI

Administratie publică