Receptioner/a pensiune la Sfantu Gheorghe, Tulcea

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati principale
- preluarea apelurilor telefonice
- preluarea si inregistrarea rezervarilor
- primirea, cazarea clientilor
- intocmirea tuturor actelor necesare la sosirea si la plecarea clientilor
- inregistrarea clientilor in baza de date
- intocmirea facturilor pentru clientilor si tinerea contabilitatii primare
- promovarea permanenta a pensiunii si a serviciilor oferite clientilor
- solutionarea eficienta a tuturor solicitarilor clientilor
- gestionarea in mod eficient a tuturor situatiilor specifice activitatii de receptie
- gestiunea marfurilor (intrari/iesiri) pe computer
- implicarea in alte activitati necesare bunei bunului mers al pensiunii
- orar flexibil cu o zi libera pe saptamana.

CERINTE

- daca ai experienta in servicii hoteliere sau iti doresti sa te dezvolti in acest domeniu si esti dispus la relocare in perioada 14 Aprilie – 30 Septembrie 2014, sigur esti candidatul ideal.
- calificarea in domeniul turismului constituie un avantaj, dar nu este obligatorie
- trebuie sa cunosti bine limba engleza si cu siguranta vom aprecia daca cunosti si o alta o limba straina de circulatie internationala.
- trebuie sa fii o persoana educata, amabila, prezentabila, serioasa, ambitioasa, dornica sa munceasca si sa invete lucruri noi, bine organizata, cu spirit de echipa, dispusa sa lucreze uneori pana la ore tarzii sau in week end.
- trebuie sa stii sa utilizezi pachetul Office si sa fii dispus/a sa inveti sa utilizezi un program de gestiune.

Daca sunteti interesati, va rugam trimiteti CV insotit de o scrisoare de intentie pana la data de 20 martie la magicdelta6@gmail.com

BENEFICII OFERITE

Transport pana la Sfantu Gheorghe si inapoi (la inceputul si la sfarsitul contractului), cazare, masa si salariu 1500-2000 lei in functie de experienta si performanta
Prezenta la lucru pe toata perioada contractului este obligatorie.