consultant asigurari de viata si non viata

GRAWE ROMANIA ASIGURARE SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ai experienta in domeniul vanzarilor?
Iti place sa lucrezi independent?
Vino alaturi de noi!
Impreuna construim o echipa de elita, alaturi de cei mai performanti specialisti in domeniul financiar.

Sansa este a TA, aplica ACUM pentru a deveni membru al retelei noastre de vanzari directe si de a obtine venituri suplimentare In calitate de consultant financiar.

- sa identifici clietii potentiali pentru produsele Companiei;
- sa realizezi obiectivele de vanzari conform planului individual;
- sa depui eforturi constante pentru a largi baza de clienti si sa cauti, construiesti si mentii o retea de relatii cu clienti/prospecti;
- sa iei contact zilnic prin telefon si sa vizitezi clientii potentiali sau existenti si sa identifici nevoile financiare actuale/viitoare ale clientilor;
- sa informezi clientii despre produsele Companiei, conform cursurilor de training si procedurilor in vigoare, explicand beneficiile si necesitatile acestor produse;
- sa soliciti/obtii referinte de la clientii potentiali sau existenti;
- sa arati o preocupare constanta pentru imbunatatirea cunostintelor legate de produsele Companiei si sa participi activ la training-urile organizate de Companie;
- sa activezi conform standardelor, normelor si procedurilor Companiei;
- sa intocmesti rapoarte de activitate cu privire la intalniri, vizite si contacte.

CERINTE

- bune abilitati de comunicare si vanzare, bun negociator, atitudine pro-activa, spirit intreprinzator.

BENEFICII OFERITE

- un cadru exceptional pentru dezvoltarea carierei tale profesionale;
- o remuneratie in functie de efortul depus si succesul in vanzari;
- sistem de bonusare corelat cu realizarile profesionale, menit sa incurajeze performanta individuala si de echipa;
- program de training gratuit si dezvoltare profesionala.

Si nuin ultimul rand oportunitate de promovare pe baza rezultatelor obtinute !

Grupul financiar international GRAZER WECHSELSEITIGE VERSICHERUNG AG (Grawe) a decis in anul 2000 intrarea pe piata romaneasca a asigurarilor de viata prin infiintarea societatii Grawe Romania Asigurare SA, al carei actionar majoritar este, detinand 99,98% din capitalul social.
De la intrarea pe piata si pana la inceputul anului 2009, seriozitatea si profesionalismul ce ne caracterizeaza au determinat un numar de peste 220.000 de clienti sa opteze pentru programele noastre de asigurare de viata. Raspunsul nostru la necesitatile clientilor este clar: costuri de achizitie mici, produse bine structurate si diversificate, servicii calitative si parteneri ce ofera o consiliere specializata. Lansarea de noi produse speram ca va fi o noua dovada a adaptabilitati si interesului nostru pentru unicitatea clientului roman - ceea ce speram sa se concretizeze intr-un portofoliu stabil.