Consilier Vanzari

Global Solutions SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

- Stabileste si dezvolta relatii profesionale cu clientii si potentialii clienti ai companiei;
- Ofera consultanta clientilor in vederea alegerii produsului solicitat din portofoliul firmei
- Promoveaza produsele si serviciile oferite de companie.
- Construieste si administreaza baza de date cu potentiali clienti;
- Desfasoara activitati de cercetare si prospectare a pietei.
- Asamblare si reparare sisteme de calcul, sisteme de printare;
- Instalare si configurare aplicatii software;
- Interventii IT-hardware la sediul nostru sau al clientilor.
- Administrarea garantiilor pentru produsele clientilor

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:

- Experienta in Vanzari IT si birotica (minim 2 ani);
- Excelente abilitati de comunicare si negociere;
- Capacitate de organizare a activitatii individuale;
- Atitudine proactiva;
- Orientare spre client si dezvoltarea relatiilor;
- Orientare catre rezultate si performanta;
- Amabilitate si perseverenta;
- Cunostinte bune hardware / software
- Experienta in reparare si intretinere a imprimantelor inkjet si laser
- Permis de conducere, categoria B.
- Flexibil, constiincios, prezentabil,sociabil

BENEFICII OFERITE

Se vor comunica ulterior.

DESCRIEREA FIRMEI

Vanzari Componente IT.