ASISTENT MEDICAL LABORATOR

Medical Group Romgermed

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recolteaza probe biologice necesare realizarii analizelor specificate de catre medic
Functie de situatie, se preocupa de mentinerea relatiei cu medicii de familie
Raspunde de receptia si de prelevarea corecta a probelor
Raspunde de corecta utilizare a echipamentelor de analiza
Executa analize specifice nivelului de pregatire, conform PE de analize si raspunde de exactitatea si promptitudinea analizelor efectuate
Inregistreaza datele rezultate din masuratori conform procedurilor specifice
Sesizeaza operativ responsabilii de analize si sefii de departamente de orice deficienta constatata la echipamentele de masurare si/sau analiza
Centralizeaza si asigura raportarea biletelor de trimitere
Intocmeste rapoarte referitoare la activitatea specifica desfasurata

CERINTE

Absolvent al Scolii Postliceale Sanitare
Competenta in medicina de laborator conditie obligatorie)
Cunoaste si respecta codul de deontologie profesionala, precum si normelor specifice profesiei
Bune abilitati de utilizare a echipamentelor si aparaturii de laborator
Certificat de membru si malpraxis valabil
Experienta in domeniu minimum 1 an
Cunostinte operare PC

BENEFICII OFERITE

Se discuta la interviu.

Medical Group RomGerMed este este una dintre cele mai mari Companii de Servicii Medicale din Romania, fiind singurul lant de centre medicale cu acoperire nationala.
Aflata intr-o puternica expansiune, Compania RomGerMed ofera servicii medicale clinice, de laborator, Medicina de Urgenta si Medicina Muncii la nivel national.