Web designer

Media Star Srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

- propune si implementeaza concepte de design pentru realizarea sau imbunatatirea site-urilor web
- realizeaza bannere simple sau rich-media
- realizeaza produse digitale care subliniaza identitatea vizuala a companiei (sigla, CD-uri de prezentare, newsletter-ul)
- modifica textele de pe web site-uri in colaborare cu echipa editoriala

CERINTE

- tinere prezentabile si dinamice
- studii superioare
- cunoasterea standardelor in vigoare cu impact asupra Internet-ului, precum si a specificului browser-elor celor mai des utilizate
- abilitati de utilizare a cel putin doua programe dintre urmatoarele : Adobe Photoshop, Paint Shop Pro, Macromedia Freehand, Adobe Illustrator, Corel Draw, Adobe PageMaker, Adobe InDesign, MS Powerpoint, Macromedia Director, Flash.
- creativitate, organizare, seriozitate, atentie la detalii
- CV +foto

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv
- posibilitatea de a lucra intr-un colectiv tanar si dinamic
- informatii la tel. 0356-427000 si 0721921931

DESCRIEREA FIRMEI

Productie televiziune
Productie publicitara
Productie artistica