Vinzari sales marketing servicii web sau leasing operational

Virtual Reality Systems Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sunt disponibile 4 joburi pe doua domenii diferite: sales servicii web si sales leasing operational. Fiecare din viitorii nostri colegi va avea in portofoliu un singur produs. Pentru ca noi credem in specializare. Pentru ambele joburi cerintele generale sunt descrise mai jos:

"Distractia" incepe cu activitati de pre-sales:
- monitorizeaza piata si concurenta;
- prospecteaza piata pentru identificarea potentialilor clienti.
- monitorizeaza concurenta si elaboreaza planuri de actiune in piata

Continua cu activitati de sales:
- Contactarea potentialilor clienti utilizand toate mijloacele de comunicare disponibile: telefon, mail, intalniri directe, etc, in vederea descrierii serviciilor si stabilirii de intalniri
- stabilirea de intalniri la sediul firmelor contactate, cu persoana de contact.
- prezentarea ofertei (aplicatii web, e-commerce, software, site-uri de prezentare, prezentari media, servicii de grafica, branding, publicitate online, evenimente, print-uri, promotionale).
- consilierea clientilor in vederea alegerii deciziei optime.
- promovarea si vanzarea serviciilor furnizate de companie in conformitate cu standardele si politicile companiei.
- Incheierea contractelor cu clientii

Am fi deosebit de fericiti daca in final i-ar reusi si:
- dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti.
- stabilirea si mentinerea unei relatii profesionale cu clientii companiei.

CERINTE

Candidatul ideal (nu-l cautam neaparat pe cel ideal, dar sa semene cu el) are :
- abilitati excelente de comunicare si negociere
- putere de convingere
- un limbaj elevat, prestanta, aspect fizic placut si prezenta business.
- capacitate de planificare, organizare si finalizare
- dinamic, perseverent, ambitios, spirit de echipa
- gandire logica - argumentativa
- bun cunoscator de psihologie umana
- experienta in vanzarile directe in domeniul web/publicitate reprezinta un avantaj

BENEFICII OFERITE

La cerintele de mai sus, putem oferi din toata inima:
- Colectiv de munca prietenos, fara birocratie
- Sefi OK, ne pasa de bunastarea angajatilor si ajutam oricand se poate pe plan personal si profesional
- Posibilitati reale de crestere si promovare
- Aprecierea si remuneratia corespunzatoare a muncii bine facute
- Dedicatia se rasplateste
- Comision din contractele realizate.
- Laptop, telefon si training pentru realizarea targetului

DESCRIEREA FIRMEI

Exact opusul unei multinationale.
Echipa tinara dar profesionista cu strategii clare si obiective exacte.Telul nostru : ajungerea in virf.

Contact:
Sava Sebastian
0722.206.879
savasebastian@vrsgroup.com