Transfer Leader

Solectron Romania S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiectivul principal al postului:
- Asigur¿ coordonarea activitatilor necesare pentru introducerea in fabricatie a produselor noi de la clienti noi sau actuali.
- Este responsabil cu activitatile de planificare si desf¿¿urare a transferului conform procedurilor corporatiei.
- Liderul de transfer va coordona planul pentru toate etapele necesare preg¿tirii verific¿rii lotului pilot ¿i preg¿tirea lans¿rii produc¿iei de mas¿.

CERINTE

- Studii superioare (inginerie)
- Experien¿¿ relevant¿ de minimum 3 ani în domeniul fabrica¿iei produselor electronice
- Aptitudini opera¿ionale ¿i tehnice foarte bune
- Capacitate de a lucra în echip¿ ¿i e a conduce o echip¿
- Capacitate de a comunica eficient (cu echipa alocat¿ pentru transfer, cu managementul ¿i cu clientul)
- Gândire analitc¿ foarte bun¿
- Cuno¿tin¿e avansate de limba englez¿
- Cunoa¿terea unor mijloace avansate de planficare a activit¿¿ilor ¿i de prezentare
- Experien¿¿ într-o pozi¿ie similar¿

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv (incluzand tichete de masa)
- Transport gratuit
- Bonusuri in functie de performante
- Mediu de lucru multinational in industria high-tech
- Oportunitati de cariera
- Dezvoltare personala si formare profesionala

Corporatia Solectron este lider mondial în produc¿ia de echipamente electronice, oferind celor mai puternice companii din lume o gam¿ complet¿ de servicii integrate de supply chain ¿i de produc¿ie. Solectron Romania înseamn¿ munca dedicat¿ ¿i motivat¿ a peste 3500 de angaja¿i, care prin activitatea lor zilnic¿ creeaz¿ mediul de lucru specific Solectron ¿i aduc valoare domeniului electronicii.