Traducatori

Swiss Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- traduceri din diverse domenii (juridic, economic, tehnic, etc)
- participarea la interpretari (conferinte, business meetings);
- managementul proiectului

CERINTE

Fiind una din putinele companii de profil din tara care are personal de specialitate angajat, suntem in permanenta cautare de persoane care doresc sa urmeze o cariera de succes in domeniul traducerilor. Aplicantul trebuie sa cunoasca cel putin o lmba straina (engleza, germana, spaniola, franceza, italiana, etc).

Candidatul ideal:
Absolvent Facultatea de Litere (LMA sau LL) sau Colegiu Tehnic de limbi straine
Cunoasterea la nivel avansat cel putin a unei limbi straine precum si a limbii romane
Experienta in domeniu nu este obligatorie dar constituie un avantaj
Interes pentru domeniul traducerilor
Deprinderi si abilitati specifice

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
-integrarea intr-o echipa de traducatori profesionisti
-program permanent de traininguri si specializari interne si externe
- insusirea si lucrul cu programe specializate de traduceri
- participarea la evenimente si conferinte de profil
- salariu stimulativ
- bonusuri in functie de atingerea unor targeturi
- mediu de lucru deosebit

Swiss Solutions este un important furnizor de servicii de traducere pe piata nationala. Agentia ofera servicii de traducere din 32 de limbi, portofoliul sau fiind format exclusiv din companii nationale si corporatii multinationale.