Traducator germana -engleza

Swiss Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati: traduceri din diverse domenii (juridic, economic, tehnic, etc); participarea la interpretari (conferinte, business meetings); managementul proiectului

CERINTE

Absolvent Facultatea de Litere (LMA sau LL) sau Colegiu Tehnic, sectia Germana - Engleza
Cunoasterea la nivel avansat(lexic,gramatica,ortografie) a limbilor engleza si germana
Cunoasterea perfecta a gramaticii limbii romane
Vocabular dezvoltat al limbii romane
MS Office la un nivel avansat
Experienta in domeniu nu este obligatorie dar constituie un avantaj
Interes pentru domeniul traducerilor
Deprinderi si abilitati specifice

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
-integrarea intr-o echipa de traducatori profesionisti
-program permanent de traininguri si specializari interne si
externe
- insusirea si lucrul cu programe specializate de traduceri
- participarea la evenimente si conferinte de profil
- salariu stimulativ
- bonusuri in functie de atingerea unor targeturi
- mediu de lucru deosebit

Swiss Solutions ofer?? servicii specializate de traducere din 32 de limbi de circula??ie interna??ional??. ??n cei 5 ani de activitate, calitatea serviciilor ??i profesionalismul echipei au reu??it s?? aduc?? ??i s?? men??in?? ??n portofoliul nostru companii multina??ionale, na??ionale, locale ??i interna??ionale de mare prestigiu.
Compania noastr?? este certificat?? TUV pentru Sistemul de Management al Calit????ii, conform ISO: 9001.
Politica de resurse umane:
Am creat ??n cadrul Swiss Solutions condi??iile necesare dezvolt??rii profesionale: mediu modern de lucru, echipa de profesioni??ti, instruire permanent??. Politica noastr?? de stimulare a personalului precum ??i cea de promovare ierarhic?? a celor mai performan??i dintre angaja??i ne-a permis s?? le descoperim calit????ile profesionale ??i s??-i ajut??m la dezvoltarea acestora.
Te a??tept??m s?? te al??turi echipei noastre de profesioni??ti!