Tooling Engineer (Molds)

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- ofera suport pentru design review/drawing review pentru proiecte noi
- aproba transferul matritelor si proceselor aferente pentru matrite noi, dupa R@R
- analizeaza posibilele cauze ale defectelor aparute pe piesele injectate
- valideaza propuneri de modificare a matritelor, stabileste timing plan cu furnizorul, pe care il urmareste si participa la validarea matritei
- coordoneaza reparatiile matritelor executate intern, organizand echipa pentru respectarea termenelor de reparatie
- coordoneaza activitatea de mentenanta predictiva, preventiva, corectiva ai creeaza lista de piese de schimb pentru matrite
- este parte a echipelor de imbunatatire continua a proceselor de injectie

CERINTE

- studii superioare finalizate
- experienta de min. doi ani in proiectare matrite
- experienta in procesul de injectie (domeniul automotive - avantaj)
- foarte bune cunostinte prelucrari mecanice, desen tehnic si proiectare 3D (Catia - avantaj)
- cunostinte operare PC, Lotus Notes, SAP R3
- engleza nivel avansat/Germana avantaj
- capacitate de lucru in echipa – comunicare si mediere conflicte