TEHNICIAN TEST

SOLECTRON ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigurara suportul tehnic necesar;
Utilizeaza echipamentele de test (de ex. echipamente analogice, digitale, circuite audio-video, etc.);
Depisteaza erorile sistemului de testare ¿i contribuie la remedierea lor;
Asigura suportul pentru proiectarea ¿i construirea echipamentelor de test.

CERINTE

Liceu sau scoala profesionala de specialitate (profil electronic, electric, automatic)
Minim 1 an experienta in domeniu - de preferat
Cunostinte de electronica analogica, digitala
Cunostinte de operare a echipamentelor de masura si testare
Cunostinte hardware, software
Cuno¿tine bune de utilizare PC - MS OFFICE
Abilit¿¿i de comunicare în limba engleza (vorbit / scris / citit) – nivel mediu
Capacitate de a lucra in mod organizat
Abilitati bine dezvoltate de a solutiona probleme
Dinamism, flexibilitate, bune abilitati de a lucra in echipa

BENEFICII OFERITE

Formare profesionala in mediu de lucru high-tech prin e-learning, training-uri specifice;
Dezvoltare personala;
Oportunitati de cariera;
Pachet salarial atractiv si bonusuri in functie de performante;
Alte beneficii si compensatii (transport gratuit, tichete de masa, conditii preferentiale de acordare de credite pentru anumite banci etc.).

Corporatia Solectron este lider mondial în produc¿ia de echipamente electronice, oferind celor mai puternice companii din lume o gam¿ complet¿ de servicii integrate de supply chain ¿i de produc¿ie. Solectron Romania înseamn¿ munca dedicat¿ ¿i motivat¿ a peste 3500 de angaja¿i, care prin activitatea lor zilnic¿ creeaz¿ mediul de lucru specific Solectron ¿i aduc valoare domeniului electronicii.