TEHNICIAN MENTENANTA

ER GROUPE PLASTIVALOIRE

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigura mentenanta echipamentelor de productie din punct de vedere electric, electronic si mecanic : prese, periferice si alte echipamente din fabrica
-Transmite in cel mai scurt timp sefului serviciului intretinere aparitia oricarei probleme (defectiune) aparuta la echipamentele si la instalatiile de deservire si apoi analizeaza impreuna cu acesta cauzele defectiunii si rezolvarea de urgenta a problemei
-Completeaza dosarele si a formularele legate de mentenanta si repararea echipamentelor si a instalatiilor conform procedurilor
-Participa la punerea in functiune a noilor echipamente

CERINTE

Pregatire si experienta : studii medii, profil tehnic
bune cunostinte de electrica, electronica si mecanica in sistemul de productie si roboti industriali;
experienta in domeniul maselor plastice constituie avantaj
organizat, hotarat, orientat spre obtinerea de rezultate;
profil etic/integritate, corectitudine, tenacitate, seriozitate;
bune abilitati de comunicare

Parte integranta a grupului PLASTIVALOIRE, grup de origine franceza va ofera acum posibilitatea de a descoperi si lucra in lumea pasionanta a plasturgiei. Avand ca obiect de activitate injectia de mase plastice utilizand metode si tehnici moderne, va oferim acum posibilitatea de a ne insotiti in realizarea obiectivelor noastre