Tehnician IQA

SOLECTRON ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Inspecteaza componentele conform planurilor de inspectie,inclusiv numarul indicat de componente si caracteristicile lor;
- Efectueaza inspectii speciale a componentelor la cererea SQE. Colecteaza si inregistreaza datele si realizeaza analizele ce vor servi ca baza pentru elaborarea actiunilor corrective;
- Inregistreaza datele cerute in BaaN , baza de date QRep.sau alte sisteme de inregistrare a datelor;
- Participa la activitatile de colectare a datelor, mentinerea istoricului dosarelor si pregatirea rapoartelor cerute;
- Organizeaza si intretine inventarul carantinei si asigura exactitatea locatiilor si a cantitatilor aflate in aceasta;
- Raporteza saptamanal datele privitoare la componentele aflate in carantina;
- Organizeaza inventarierea stocurilor din carantina in timp util;
- Foloseste echipamentele de masura si test adecvate si se asigura ca acestea sunt calibrate;
- Asigura respectarea tuturor instructiunilor si procedurilor de lucru;
- Participa la proiecte specifice initiate de SQE sau SQE Manager

CERINTE

- Studii medii (de preferat profil chimie)
- Minim 2/3 ani experienta in IQA sau echivalent tehnician calitate
-Motivat, poate lucra fara a fi supervizat
-Poate sa citeasca si sa interpreteze desene, specificatii si proceduri. Capabil sa comunice verbal si in scris
-Capabil sa lucreze cu echipe si persoanela diferite niveluri din organizatie
-Capabil sa distinga diferente de culoare
-Bine organizat si capabil sa-si organizeze singur prioritatile
-Cunostinte PC: Excel, baze de date si Word

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv
- transport atractiv
- bonusuri in functie de performante
- mediu de lucru multinational in industria high-tech
- oportunitati de cariera
- dezvoltare personala si formare profesionala

Solectron is a leading global provider of electronics manufacturing and integrated supply chain services. We serve the world\'s most innovative companies in industries that rely on high-tech electronics. Our 3,500 employees in Romania have a hand in designing, making and servicing products that people around the world rely on every day.