TEHNICIAN DEPANATOR (DEBUG TECHNICIAN)

Solectron Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Interpretarea mesajelor de eroare generate de echipamentele de test;
- Identificarea precisa a defectelor de productie pentru diferite tipuri de placi electronice;
- Generarea de solutii pentru echipa de "repair" in vederea remedierii defectelor;
- Furnizarea de feedback pentru echipa de productie in legatura cu disfuctionalitatile identificate;
- Adunarea si raportarea informatiilor utilizand sistemul on-line de baza de date.

CERINTE

- Liceu de specialitate (cu profil electronic, electrotehnic);
- Interes pentru depanarea produselor electronice;
- Cunostinte generale de electronica analogica si digitala;
- Abilitati foarte bune de a solutiona probleme;
- Flexibilitate, capacitate de a se adapta unor noi cerinte;
- Capacitate de a lucra in mod organizat;
- Abilitati bune de a lucra in echipa;
- Cunostinte de limba englez¿ .

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv;
- transport gratuit;
- bonusuri in functie de performante;
- mediu de lucru multinational in industria high-tech;
- oportunitati de cariera;
- dezvoltare personala si formare profesionala.

Corporatia Solectron este lider mondial în productia de echipamente electronice, oferind celor mai puternice companii din lume o gam¿ complet¿ de servicii integrate de supply chain si de productie. Solectron Romania înseamn¿ munca dedicat¿ si motivat¿ a peste 3000 de angajati, care prin activitatea lor zilnic¿ creeaz¿ mediul de lucru specific Solectron si aduc valoare domeniului electronicii.