Tehnician CNC

Step Up Professional HR Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Pregateste materialele, semifabricatele si sculele folosite in conformitate cu instructiunile de lucru si comanda de productie
• Creeaza, post-editeaza si optimizeaza programele CNC pentru obtinerea performantelor optime
• Observa procesul si operarea masinii pentru verificarea acuratetii setarilor si detectarea disfunctionalitatilor
sau prelucrarii neconforme
• Verifica produsele calitativ dupa prelucrare pentru respectarea desenului de executie a reperului(respectarea
tolerantelor de pe desen)
• Verifica reperul dimensional dupa prelucrare, utilizand instrumente de masura si control dedicate
( subler, micrometru, proiector, microscop, calibre)
• Raporteaza problemele aparute in timpul productiei catre supervizorul direct
• Dezvolta si mentine in conditii optime baza de date cu programele utilizate la fabricarea reperelor
• Intretinerea sculelor folosite in procesul de Productie
• Efectueaza si mentine curatenia la postul de lucru
• Responsabil de efectuarea Intretineri Autonome

CERINTE

• Studii medii sau superioare de specialitate.
• Experienta anterioara pe masini cu comanda numerica de minim 2 ani
• Cunostinte programare si operare masini cu comanda numerica
• Cunostinte de desen tehnic si verificari repere fabricate ( experienta in utilizarea instrumentelor de masura )
• Cunostinte de utilizare calculator (nivel mediu)
• Cunostinte de limba engleza / germana (nivel mediu)
• Abilitati de comunicare, persoana autonoma, organizata si orientata spre rezultat

BENEFICII OFERITE

• Salarii competitive si beneficii
• Oportunitati de dezvoltare profesionala
• Tichete de masa
• Transport asigurat din Timisoara

“ Fiecare clipa de cautare este o clipa de regasire” ( Paulo Coelho)

Sunteti in cautarea unui loc de munca? Simplificati-va acest proces de cautare, apeland la noi. Step Up va pune la dispozitie specialisti in domeniul Resurselor Umane care va vor oferi suport in dezvoltarea carierei dvs.

Va asteptam pentru a parcuge impreuna drumul spre atingerea obiectivelor dvs profesionale.