Tehnician asigurarea calitatii

SC SWOBODA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati
Lansarea producției
Efectuarea controlului statistic al proceselor (SPC), al produselor finite și al componentelor recepționate de la furnizori
Efectuarea auditului de proces /linie și în depozit pentru verificarea FIFO și a calității pieselor
Evaluarea conformității operațiilor de retuș prin verificări la capătul liniei și în depozit
Blocarea pieselor în depozit în cazul în care sunt găsite neconformități
Asigurarea primului contact pentru problemele din producție
Coordonarea activităților de sortare atât în fabrică cât și la client
Coordonarea și înregistrarea retururilor de la client
Raportarea activității în formatul stabilit
Supervizarea activităților de inspecție pe linie
Ridicarea la sfârșitul fiecărui schimb a componentelor neconforme de la furnizori și organizarea analizei acestora împreuna cu departamentele producție, proces și logistică

CERINTE

- Experiență relevantă în domeniu minim 2 ani
- Cunoștințe de limba engleză sau germană la nivel conversațional
- Cunoștințe SPC și de lansare a producției
- Studii medii (reprezintă avantaj profilul tehnic)

BENEFICII OFERITE

-Bonusuri, tichete de masa, transport asigurat si gratuit

Swoboda este o companie germana multinationala , cu circa 2400 de angajati si locatii in Germania, SUA, Cehia si Romania. Dezvoltam si producem componente de inalta precizie din metal si plastic pentru industria de automotive.Pe piata din Romania suntem prezenti din 2012.