Supervisor distribuitori FMCG

Maof Group Ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Urmareste realizarea planului de vanzari fata de targete stabilite impreuna cu echipa pe
care o coordoneaza ;
- Organizeaza insotirea pe teren si pregateste echipa sa la standardele cerute;
- Se asigura ca Agentii de Vinzari sunt bine motivati .
- Optimizeaza reteaua de distributie ;
- Coordoneaza si inbunatateste modul de lucru al Agentilor de Vinzari in vederea maririi
numarului de produse din rafturile clientilor ;
- Pe baza documentatiei , sub indrumarea Directorului de Vinzari , recomanda si modifica
organizarea rutelor si a zonelor ;
- Pastreaza un contact permanent cu clientii mari ;
- Colaboreaza cu celelalte departamente pentru a asigura o relatie de munca cit mai
eficienta ;
- Organizeaza cit mai eficient timpul echipei de vizari , urmareste planificarea logica a rutelor
si pastrarea frecventei de vizitare a clientilor ;
-Traseaza obiective si responsabilitati fiecarui membru al echipei , avind posibilitatea de a
recomanda premieri sau penalizari .Obiectivele trasate trebuie sa fie reale si realizabile ;
- Controleaza si monitorizeaza activitatea echipei de vanzari. Se asigura de completarea
rapoartelor de activitate :
routig-uri zilnice ;
rapoarte zilnice;

CERINTE

- Experienta in coordonare agenti de vanzari- minim 2 ani;
- Experienta in FMCG minim 2 ani;
- Abilitati foarte bune de coordonator.

BENEFICII OFERITE

salar fix si comision din vanzari.

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutare si selectie, leasing personal.