Stagiu de practica - resurse umane

WORK FORCE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Screening cv-uri
- Programari interviuri
- Arhivarea cv-urilor dupa anumite categorii
- Primirea si contactarea candidatilor
- Promovarea imaginii companiei

CERINTE

- student an terminal Psihologie, Sociologie,Asistenta Sociala ,Stiinte Economice, Politehnica;
- persoana dinamica, comunicativa;
- persoana responsabila,organizata si cu spirit proactiv;

BENEFICII OFERITE

Workforce ofera oportunitatea studentilor, proaspetilor absolventi sau studentilor la master de a veni in contact cu domeniul Resurselor Umane prin practica de specialitate.
Persoanele care vor fi selectate vor avea posibilitatea:
-sa invete sa analizeze cv-uri in functie de anumite criterii
-sa faca selectia cv-urilor pentru o varietate mare de pozitii
-sa intre in contact cu candidatii
-sa participe impreuna cu consultantii nostri la interviuri

WORK FORCE este filiala din Romania a companiei WORK FORCE KFT UNGARIA. Reteaua WORK FORCE opereaza la nivel international prin peste 100 de consultanti, traineri si specialisti in resurse umane. WORK FORCE furnizeaza solutii complete pentru domeniul resurselor umane, serviciile noastre incluzind selectie si recrutare de personal, leasing de personal, evaluare de personal prin metoda Assessment Center si prin testare psihologica, outplacement, payroll, consultanta in management si administrare de personal.