Specialist Suport Tehnic_ reparatii auto_Timisoara

Step Up Professional HR Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Oferirea de suport telefonic pentru probleme tehnice in domeniul reparatiilor auto, pentru.

- Munca de birou

- Locatia postului: Timisoara

- Program de lucru normal: 8 ore, luni-vineri

Responsabilitati:

• Asigurarea suportului tehnic pentru ateliere auto din Romania si Ungaria (interpretarea codurilor de eroare, utilizarea instrumentelor de testare si diagnosticare auto, oferirea de solutii in probleme tehnice - mecanica)
• Identificarea defectelor cu ajutorul informatiilor furnizate de tehnicieni in limbile romana si maghiara
• Interpretarea parametrilor masurati de tehnicienii din service si compararea lor cu parametrii normali
• Promovarea serviciilor si produselor oferite de firma (echipamente de service, componente auto s.a.)
• Colaborarea cu ingineri pentru solicitare de suport suplimentar, in limba engleza
• Consultarea documentatiilor tehnice (in limbile engleza, maghiara, germana) pentru oferirea unor solutii la problemele identificate
• Updatarea informatiilor in baza de date

CERINTE

• Studii tehnice in domeniul auto
• Experienta anterioara de lucru in service auto
• Cunostinte de diagnoza auto si reparatii auto (in special mecanica)
• Proactivitate si initiativa
• Orientare catre client
• Abilitati bune de comunicare si negociere
• Cunostinte bune de operare PC (MS Office 2003 si softuri de diagnoza auto)
• Team-player
• Nivel avansat de cunoastere a limbilor maghiara si engleza
• Constituie un avantaj cunoasterea limbilor germana si maghiara

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant (salariu fix atractiv, bonuri de masa, alte facilitati)

- suport de relocare pentru persoanele care vin din alte judete decat Timis

“ Fiecare clipa de cautare este o clipa de regasire” ( Paulo Coelho)

Sunteti in cautarea unui loc de munca? Simplificati-va acest proces de cautare, apeland la noi. Step Up va pune la dispozitie specialisti in domeniul Resurselor Umane care va vor oferi suport in dezvoltarea carierei dvs.

Va asteptam pentru a parcuge impreuna drumul spre atingerea obiectivelor dvs profesionale.