Specialist resurse umane/Recrutor

Swiss Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

- dezvolta, implementeaza si coordoneaza programul si strategia de recrutare si selectie a resurselor umane
- identifica mediile si metodele cele mai potrivite ce vor contribui la desfasurarea procesului de recrutare si selectie
- concepe si publica anunturile pentru angajare
- promoveaza pe piata fortei de munca, locurile de munca disponibile
- gestioneaza baza de date cu aplicanti
- selecteaza CV-urile
- desfasoara programul de interviu al candidatilor selectati
- sprijina integrarea noilor angajati in firma
- creaza continutul materialelor necesare procesului de recrutare-selectie, (chestionare, teste, creaza profile psihologice);
- asigura activitatile de administrare de personal, evaluarea performantelor, de implementare a politicilor de resurse umane

CERINTE

- absolvent de studii superioare
- experienta relevanta in domeniul resurselor umane, cu preponderenta in activitatea de recrutare (minim 2 ani)
- limba engleza la nivel mediu/avansat
- abilitati de comunicare si relationare, organizare si auto-organizare, analiza
- cunostinte foarte bune de MS Office
- carnet de conducere cat.B

BENEFICII OFERITE

Conditiile salariale se stabilesc in urma interviurilor.

Swiss Solutions este un important furnizor de servicii de traducere pe piata nationala. Agentia ofera servicii de traducere din 32 de limbi, portofoliul sau fiind format exclusiv din companii nationale si corporatii multinationale.
Swiss Solutions detine Certificat TUV pentru sistemul de management al calitatii conform
EN ISO 9001: 2000 pentru Servicii de traducere scrisa si orala si respecta standardul EN15038 \\\"Servicii de traducere - Conditii cerute pentru prestarea serviciului\\\".