SPECIALIST RECRUTARE SI SELECTIE - Timisoara

PROFI ROM FOOD SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- efectuarea analizei posturilor, elaborarea fiselor de post pentru pozitiile nou create, actualizarea fiselor de post existente
- elaborarea profilului ideal pentru posturile vacante in colaborare cu managerii de departament
- planificarea, organizarea si coordonarea proceselor de recrutare si selectie (postare intern¿ / extern¿ a anun¿urilor de recrutare, screening CV-uri, selectie candidati ¿i organizare interviuri preliminare, alc¿tuire lista scurta si intocmire raport de evaluare candidati)
- intocmirea si gestionarea bazei de date cu candidati
- identificarea celor mai eficiente canale de recrutare, propunerea de noi metode pentru atragerea candidatilor
- monitorizarea sistemelor si procedurilor de recrutare si selectie
- optimizarea strategiei, proceselor si metodelor de recrutare
- participarea la diverse evenimente specifice: targuri de locuri de munca
- participarea activa in elaborarea si implementarea unei politici de recrutare si selectie integrata in cadrul grupului PROFI

CERINTE

- studii superioare (absolvirea unor studii in domeniul psihologie/sociologie constituie un avantaj)
- experien- studii superioare (absolvirea unor studii in domeniul psihologie/sociologie constituie un avantaj)
- experien¿¿ minimum 2 ani in derularea unor procese de recrutare si selectie pentru diverse pozitii
- capacitate de planificare, organizarea ¿i prioritizare a proiectelor demarate
- foarte bune abilit¿¿i de comunicare si relationare
- cuno¿tin¿e foarte bune de operare PC (MSOffice, MSOutlook)
- capacitate de analiza, sinteza si prezentare a informatiilor
- cuno¿tin¿e de limb¿ englez¿/franceza
- persoana sociabila, dinamica, cu spirit de observatie si atenta la detalii
- obiectivitate si integritate
- disponibilitate pentru deplasari in tara pentru derularea unor proiecte de recrutare

Parte a grupului franco-belgian Louis Delhaize, PROFI ROM FOOD SRL este o companie multinationala ce detine o retea de 44 de magazine alimentare de tip discount.
Date suplimentare despre companie puteti gasi pe site-ul www.profi.ro.