SPECIALIST LOGISTICA

ContiTech Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Supravegheaza si optimizeaza livrarile de produse finite catre client cit si activitatile de gestionare a produselor.
- Creeaza previziuni specifice pentru necesarul de articole pe parcursul unui ciclu de productie
- Concepe si imbunatateste procese integrate de cooperare intre departamentele de Productie, Achizitie si Logistica, precum si cu furnizorii externi
- Identifica instrumentele necesare pentru implementarea sistemelor de planificare si previzionare
- Supravegheaza planificarea aprovizionarii,livrarea, receptia,depozitarea, operatiunile vamale, controlul materialelor in aria de productie
- Intocmeste rapoarte,situatii privind stocurile de materiale,ambalaje,costuri,indicatori de performanta in logistica
- Participa la planificarea bugetului si resurselor umane ale departamentului
- Sprijina si inlocuieste responsabilii de relatia cu clienti

CERINTE

- Studii superioare
- Cel putin 3 ani experienta intr-o pozitie de specialist in logistica
- Foarte bune abilitati de comunicare si interrelationare
- Experienta relevanta in gestionarea de procese si dezvoltarea de instrumente specifice domeniului de logistica
- Limba engleza - nivel avansat. Limba germana sau franceza constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

Daca va alatura echipei noastre veti descoperi un mediu de lucru specific unei companii multinationale aflata in continua dezvoltare. In acest context compania Contitech ofera : 13 salarii atractive, transport gratuit ( pe rutele ContiTech), tichete de masa, cabinet stomatologic.

Compania ContiTech face parte din concernul Continental si este specializata in tehnologia cauciucului si a plasticului. In Timisoara compania ContiTech are 3 fabrici si realizeaza: tubulatura pentru sistemele de aer conditionat pentru automobile; curele de transmisie pentru automobile; tubulatura pentru servodirectie si sistemele hidraulice din automobile. Compania noastra este in plina dezvoltare, in prezent avand peste 900 de salariati.