SOFER TIR C+E COMUNITATE

Trans PMI

Job expirat

RESPONSABILITATI

Soferul raspunde personal de urmatoarele:

- integritatea autovehiculului pe care il are in primire;
- integritatea marfurilor transportate;
- cheltuirea judicioasa a sumelor primite ca avans de deplasare;
- intretinerea autovehiculului, ceea ce presupune: efectuarea la timp a reviziilor, schimburilor de ulei si filtre, gresarea elementelor ce necesita aceasta operatiune; exploatarea autovehiculului in conformitate cu instructiunile prevazute in cartea tehnica a acestuia; tine evidenta valabilitatii tuturor documentelor si verificarilor vehiculului; tine legatura cu operatorul de transport care-l coordoneaza direct, transmitand informatii despre desfasurarea cursei;

CERINTE

-aviz medical si psihologic valabile;
-card tahograf digital;
-experienta minim 1 an pe comunitate;
-scoala de conducatori auto categoria B+C+E;
- atestat sofer profesionist transport marfa;
- fara cazier judiciar;
- fara antecedente rutiere grave (penal sau cu permis suspendat);
-10 clase + scoala profesionala/ studii medii;
- experienta de cel putin 1 an in conducerea de autovehicule de marfa in trafic international ;
- cunostinte minime de mecanica auto;
- cunoasterea la nivel conversational a unei limbi de circulatie internationala (engleza, germana, franceza, spaniola)

BENEFICII OFERITE

-salar competitiv;
-bonusuri pentru performante;
-posibilitate de promovare in functie de performante;
-stabilitate la locul de munca;

DESCRIEREA FIRMEI

Transport International de marfa