SENIOR SOFTWARE DEVELOPER

Romanian Business Consult SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI:

Activitatea viitorilor colegi va consta în:

- analiza cerințelor clientului și estimarea soluțiilor

- implementarea și testarea softului

- coordonarea echipei de proiect împreună cu managerul de proiect

- instalarea la client.

Toate acestea se petrec în cadrul unei echipe tinere, suportive, într-un mediu de lucru flexibil și fără birocrație.

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:

Sunteți o persoană dinamică, proactivă cu o atitudine „can do”? Doriți un loc de muncă unde să aveți ocazia să vă dezvoltați profesional folosind cele mai noi tehnologii?

Pentru echipa de dezvoltare din Timișoara angajăm programatori care să dezvolte produsele specifice ale firmei, pentru clienți din țară și străinătate, folosind în mare parte C#.NET și baze de date ORACLE, dar și alte tehnologii precum JAVA, HTML, ASP.NET.

Cerințe:

- cunoștințe de programare: OOP (C#) și SQL (Oracle)

- mod de lucru riguros şi ordonat

- persoană dinamică, deschisă la lucruri noi

- spirit de echipă

- limba engleză nivel mediu

- disponibilitatea de a călători pe termen scurt

- capacitatea de a coordona activitatea mai multor persoane și de a integra soluțiile dezvoltate.

Constituie avantaj (în ordinea importanței):

- Oracle PL/SQL nivel avansat

- permis de conducere categoria B

- limba engleză nivel avansat.

- cunoștințe de MS Office, în special Excel

Compania Romanian Business Consult este prezenta de 15 ani in Romania fiimd in prezent lider de piata in domeniul solutiilor de retail precum si solutiilor de cantarire, ambalare si etichetare pentru industria alimentara si nealimentara.
RBC reprezinta urmatoarele companii pe piata interna:
Bizerba-Germania, echipamnte de cantarire, ambalare si etichetare.
Wincor-Nixdorf -Germania, furnizeaza solutii de IT pentru retail si ofera echipamente POS in diverse configuratii
Ulma- Spania, echipamente de ambalare.