Senior PHP Developer-Timisora

BRAINS CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

BRAINS CONSULTING recruteaza pentru un important client care ofera servicii de comert electronic în Belgia și România (sisteme de gestiune/contabilitate gen SAP Business One, SAP R3, Microsoft Dynamics ERP-, etc):

Senior PHP Developer - Timisoara

Locația postului: Timișoara

Program de lucru: full time, flexibil

CERINTE

Responsabilități:
• analiza specificațiilor clientului; si elaborarea de propuneri/si solutii de implementare;
• realizarea arhitectura proiectului
• implementa proiectului în baza arhitecturii propuse
• testarea proiectului de implementare în baza unui plan de testare (înainte ca proiectul/modul să treacă la echipa de testare)
• veti interacționa cu colegii pentru a interfața proiectul/modulul pe care îl dezvolțati cu cel al colegilor.
Candidatul ideal:

Personalitate:
- sunteți o persoană foarte interesată de tehnologie, capabil să înțelegeți și componenta de business a proiectului/modulului pe care trebuie să îl dezvoltați.
- Urmăiți să aveți un rezultat de calitate din toate punctele de vedere, deci veți veni cu idei/imbunătățiri/soluții la cerințele pe care le veți primi, veți recomanda tehnologii noi, veți urmării calitatea dezvoltarii modulelor realizate dar și finalizarea lor în timpul agreat.
- va place să lucrați în echipa și să interacționați organizat cu colegii dvs.

Cunoștințe tehnice:

1. Cerințe obligatorii

Ați lucrat de mai bine de 5 ani cu:
• – PHP 5
• – OOP
• – MySQL

Ați dezvoltat proiecte/module complexe de la zero; aveți o gândire "object oriented".

2. Aveți un avantaj mare dacă ați lucrat cu:
• Prestashop
• sau în general dacă ai dezvoltat soluții ecommerce (chiar și cu Magento)

3. Cerințe opționale:
• Javascript, Jquerry
• Experiență cu anumite framework-uri: Symfony 2, Zend, Yii, Codeigniter etc.
• ați lucrat cu SVN sau Git
• folosiți Jira
• aveți cunoștinte de metodologie Agile (Scrum)

BENEFICII OFERITE

Despre beneficii:

• pachet salarial foarte atractiv (minim 1400 EUR net/luna)
• Veți beneficia de măriri salariale anuale.
• bonusuri consistente atunci când proiectul dvs merge bine și este finalizat la calitate și la termen.
• bonuri de masă + angajatorul va participa la unele cheltuieli pe care le aveți cu telefonul, mașina, transportul etc.
• Angajatorul va deconta o parte dintre următoarele beneficii, la alegere (angajatorul este deschis și la alte variante): activități sportive, parcare, abonament mijloc de transport în comun
• Puteți să lucrați 2 zile pe săptămână de acasă dar și alte 20 de zile pe an (în afara concediului) de unde doriți dvs - chiar și de la mare sau de la țară.
• Daca va veți reloca din alt oraș - angajatorul va va plăti chiria în primele 2 luni
• Veți veni de câteva ori pe an în Belgia să interacționezi cu clienții dar și cu colegii de acolo.

Pașii procesului de selecție:
• Un interviu remote (telefon, Skype)
• Veți primi un scurt proiect de freelancing pe care îl puteți face într-un weekend sau în mai multe după-amieze, în funcție de cum preferi și cum aveți timp. Angajatorul respectă timpul și munca dvs și veti fi plătit pentru timpul acordat acestui proiect.
• veți fi invitat la un interviul final unde se va face oferta de angajare.

Brains Consulting este o firma acreditata de consultanta in resurse umane, specializata pe servicii de personal: recrutare si selectie de personal, consultanta in resurse umane si executive search.

Brains Consulting ofera in special locuri de munca in strainatate in domeniile: medical, IT si inginerie.