Sef Serviciu Financiar

Azur

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participa la elaborarea strategiei si politicii in domeniul financiar¿contabil;

- Asigura si urmareste realizarea obiectivelor financiare;

- Asigura legatura cu organele financiar-bancare, cu furnizorii si clientii pentru efectuarea la timp a operatiunilor de incasari si plati

- Coordoneaza elaborarea bugetelor la nivelul societatii si centre de gestiune, conform metodologiei managementului prin obiective si bugete.

- Raspunde de corelarea componentelor bugetare cu componentele strategiei si politicii globale.

CERINTE

- studii superioare (medii) de specialitate

- abilitati manageriale

- experienta in domeniu minim 2 ani

- cunoasterea legislatiei in domeniul financiar contabil

- cunostinte de operare PC

SC AZUR SA, subsidiar al ICC Industries Inc. New York, este unul dintre cei mai mari producatori de lacuri si vopsele din Romania.

Principalele obiective ale SC AZUR SA sunt inovatia tehnica si calitatea, societatea lucrand conform standardelor ISO 9001. SC AZUR SA are propriile servicii de cercetare si dezvoltare prin intermediul carora colaboreaza cu alte firme in vederea dezvoltarii noilor produse.