SEF SERVICIU APROVIZIONARE

RUS SAVITAR

Job expirat

RESPONSABILITATI

- verifica stocul de materii prime si lanseaza eventualele comenzi interne si externe;
- analizeaza fiecare factura primita din punct de vedere al cantitatii, preturilor si corespondentei cu comanda transmisa si oferta de pret;
- preia de la departamentul de proiectare necesarul de productie, pe care-l verifica, intregeste si centralizeaza
- participa personal la receptia marfii, in prezenta gestionarului, si intocmeste reclamatiile de achizitie , indiferent de natura lor, urmarind rezolvarea acestora;
- se preocupa de asigurarea unui stoc tampon minim de materii prime, piese de schimb si echipamente necesare productiei
- actualizeaza si urmareste continuu evolutiile ofertelor de produse si de pret
- cauta continuu furnizori noi si rentabili pentru orice tip de reper ;
- urmareste in productie utilizarea noilor articole, daca acestea corespund normelor si criteriilor tehnologice necesare;
- verifica faptic stocurile din depozite;
- asigura relatia cu vama, intocmeste toate actele la vama, participa la verificarile din vama atat la importuri cat si la exporturi;

CERINTE

- disponibilitate pentru program prelungit;
- studii superioare;
- limba engleza - nivel avansat;
- experienta in domeniu minim 3 ani;
- seriozitate;
- capacitate de analiza;

BENEFICII OFERITE

- posibilitatea de a lucra int-un mediu placut si profesionist
- salar atractiv;
- bonuri de masa;
- se asigura transportul la Dudestii Noi

Societate infiintata in 1994, avand ca obiect de activitate productia de mobilier din pal melaminat de serie mare, in prezent avand peste 250 angajati, unitatea de productie aflandu-se in localitatea Dudestii Noi, la 15 km de Timisoara.