Sef Sectie Productie

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Va gestiona,conduce si controla calitatea, costul si livrarea din zona sa de productie
- Va mentine si imbunatati standardele de mediu, sanatate si siguranta in munca in toata zona sa de productie
- Va mentine si respecta standardele 5S ale fabricii
- Va desfasurarea activitatilede productie in conformitate cu procedurile ISO TS 16949 si ISO 14001
- Se va asigura ca produsele realizate sunt conforme cu standardele de calitate cerute de clienti si prin procedurile interne de calitate si va mentine aceste proceduri la zi
- Se va asigura ca toti operatorii din aria sa de responsabilitate sunt instruiti conform standardelor cerute
- Va selecta, organiza, superviza si instrui echipa de Team Leaders din subordine
- Se va asigura ca datele de productie sunt colectate corect si prezentate la timp
- Va mentine si imbunatati productivitatea
- Va monitoriza si conduce activitatea de reducere a ratei rebuturilor
- Va superviza procesul de alimentare a liniei in concordanta cu principiile FPT
- Va asigura buna comunicare cu toate departamentele suport
- Va aduce imbunatatiri continuue in linie cu principiile FPT

CERINTE

- Experienta in supervizarea si coordonarea unei echipe
- Experienta in productie, minim doi ani (productie automotive - AVANTAJ)
- Cunostinte teoretice si practice a proceselor tehnologice
- Cunostinte metode de analiza
- Cunostinte operare PC (Microsoft Office)
- Studii tehnice (studii superioare - AVANTAJ)
- Limba engleza nivel mediu (germana - AVANTAJ)
- Capacitate de lucru in echipa – comunicare si mediere conflicte