SEF DEPARTAMENT PROIECTARE

ContiTech Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordoneaza departamentul Proiectare din punct de vedere administrativ si ofera consultanta tehnica

Planifica si organizeaza activitatea departamentului astfel incat sa se realizeze o adaptare eficienta la schimbarile cerute de clienti

Participarea la preluarea de proiecte noi. Verifica executarea desenelor la standardele cerute si se asigura de predarea lor la timp

CERINTE

Absolvent al Facultatii de Mecanica
Minimum 2 ani de activitate intr-o pozitie similara
Constituie un avantaj experienta in domeniul proiectarii dispozitivelor de verificare si a sculelor cu programe de proiectare 3D ( CATIA v5 – avantaj)
Vorbitor de limba engleza. Limba germana constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Alaturandu-va echipei noastre veti descoperii un mediu de lucru specific unei companii multinationale puternice. Datorita succesului constant al companiei ContiTech Romania continuam sa angajam si sa dezvoltam noi specialisti. Pe langa pachetul salarial competitiv pe piata locala, al 13-lea salariu, bonuri de masa, transport gratuit ( pe rutele ContiTech), aveti ocazia sa lucrati pe proiecte internationale, chiar sa participati la transferuri de proiecte / tehnologii.

Compania ContiTech face parte din concernul Continental si este specializata in tehnologia cauciucului si a plasticului. In Timisoara compania ContiTech realizeaza: tevi pentru sistemele de aer conditionat pentru automobile; curele de transmisie pentru automobile; confectioneaza si testeaza tevi de inalta si joasa presiune pentru directie si circuitul uleiului in automobile. Compania este in plina dezvoltare, in prezent avand peste 850 de salariati