Sef Departament Analiza-Suport ERP

Step Up Professional HR Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Organizarea, executia si controlul activitatilor de suport-mentenanta si concepere a aplicatiilor integrate de tip ERP;
• Determinarea nevoilor specifice ale clientilor, customizarea solutiilor si implementarea acestora
• Alcatuirea echipelor de proiect in functie de nevoile specifice ale clientului;
• Coordonarea echipei;
• Optimizarea solutiilor existente;
• Intretinerea sistemului clientilor si oferirea de suport post-implementare
• Urmarirea modificarilor legislative
• Participarea cu solutii la stabilirea specificatiilor economice si de business logic aferente unui viitor sistem
• Stabilirea specificatiilor economice ale proiectelor de implementat

CERINTE

Experienta/background:

• Studii superioare economice sau tehnice (IT);
• Experienta de lucru de cel putin 2 ani ca si:
- Programator, dar cu bune cunostinte in domeniul economic
sau
- Economist, dar cu cunostinte bune in domeniul IT
• Experienta in domeniul dezvoltarii si/sau implementarii de ERP-uri constituie un mare avantaj

Cunostinte:

• Cunostinte vaste de contabilitate (inchideri de TVA, venituri si cheltuieli, declaratii fata de organele abilitate, salarizare – familiar cu orice situatie de raportare financiar-contabila)
• Cunostinte de operare in limbaj SQL cu baze de date (PostgreSQL, Microsoft SQL sau Oracle)
• Abilitati tehnice si pasiune pentru domeniul IT
• Cunoasterea limbii engleze nivel mediu;
• Cunostinte bune in utilizarea Office (Word, Excel)

Soft skills:

• Organizare, atentie la detalii, capacitate de concentrare in conditii de stres si de a munci sub presiune, responsabilitate, atitudine proactiva
• Persoana atrasa de situatii problematice si provocari, motivata pentru activitati dinamice.
• Abilitati bune de comunicare si coordonare

Alte cerinte:
• Disponibilitate pentru deplasari in tara
• Permis de conducere categ. B

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru tanar
- Pachet salarial atractiv
- Loc de munca dinamic care ofera posibilitati de dezvoltare profesionala si personala

Step UP Professional HR Services este o firma cu experienta in servicii de resurse umane, cu accent pe recrutarea si selectia de resurse umane adaptata cerintelor specifice ale clientilor.

Postul descris anterior este disponibil la unul dintre clientii companiei noastre